...
Petr Koblovsky

Partner

+420 777 55 66 50
koblovsky@8m.eu

Petr Koblovský je člen správní rady a 50procentním akcionářem skupiny 8m group.

Předtím, než společně s Janem Selepem založil 8m group působil téměř 20 let jako právník spolupracující se zahraničními a českými TIER 1 advokátními kancelářemi. Specializoval se na finanční a bankovní právo (včetně financování nemovitostí a projektů), fúze a akvizice a private equity/venture capital.

Je absolventem právnické fakulty Yale Law School, Univerzity Karlovy a Masarykovy univerzity (obory LLM, PHD a JD v tomto pořadí) a Vysoké školy ekonomické v Praze a Helsinki School of Economics and Business Administration (obory finance, ekonomie a mezinárodní management).

Petr je členem České advokátní komory v České republice a Advokátní komory státu New York ve Spojených státech amerických. Již několik let působí také jako rozhodce u Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR a u Mezinárodního rozhodčího soudu při Českomoravské komoditní burze (PRIAC).

Petr také přednáší na Fakultě sociálních věd Karlovy univerzity v Praze v oboru Strategická komunikace. Vyučuje strategii, podnikové finance, kritické myšlení a etiku a zajímá se o behaviorální ekonomii. Dříve akademicky působil na Vysoké škole ekonomické v Praze a CEVRO Institut.

Ve volných chvílích rád chodí po horách, jezdí na lyžích a na kole, čte, vaří a zkouší víno.